Průmyslové radiové dálkové ovládání

Úvod Produkty Tech. informace Reference Kontaktsouprava DO-T

Souprava DO-T20

je nástupcem dříve dodávané soupravy DO-T18 . Je určena k tlačítkovému ovládání, umožňuje jedno nebo dvourychlostní ovládání pohonů. Běžně je dodáváno provedení s výstupem pro třetí stupeň, generovaným časově v přijímači. Přijímač je pro připojení k návazným ovládacím obvodům je vybaven reléovými výstupy, které zahrnují osmnáct funkčních výstupů a dvěma výstupy nouzového vypnutí. Ovladač je vybaven bezpečnostním tlačítkem STOP, uzamykatelným spínačem O - I a funkčními ovládacími prvky. Lze osadit až deset funkčních ovládacích prvků, a to jednoduchými tlačítky, dvoustupňovými tlačítky nebo dvoupolohovými otočnými přepínači podle požadované funkce. Dvou i vícepolohové přepínače lze realizovat elektronicky pomocí tlačítka v kombinaci se signálkami.K ovladači je dodávána kožená brašna.

souprava DO-K

Souprava DO-K..

je vybavena robustním ovladačem s joystickovým ovládáním tří nebo čtyř pohonů. Pro ovládání jeřábů bývá osazen křížový ( dvousosý) pákový ovladač, pro ovládání zdvihů ovladač přímý ( jednoosý) nebo křížový ( dvouosý) v případě dvou zdvihů. Joysticky jsou třístupňové s mechanickým zvýrazněním jednotlivých poloh a samočinným návratem do klidové polohy po uvolnění. Výstupy pro čtvrté, případně další rychlostní stupně lze generovat časově přijímačem. Kromě joysticků je ovladač vybaven bezpečnostním tlačítkem STOP, uzamykatelným spínačem O - I a tlačítky nebo dvoupolohovými otočnými přepínači pro ovládání dalších požadovaných funkcí. Ovladač je napájen z interního NiMH akumulátoru. Pro umožnění rychlé výměny je akumulátor přístupný z vnějšku pouzdra. Přijímač je pro připojení k návazným ovládacím obvodům je vybaven reléovými výstupy, které zahrnují dva bezpečnostní reléové výstupy a, dle požadavku a provedení, buď osmnáct nebo třicet funkčních reléových výstupů.


Technické parametry:

pracovní kmitočetpásmo 433 MHz
výkon vysílače10 mW
citlivost přijímače< 1 uV
modulaceFM
kódovánícyklický redundantní kód
Hammingova vzdálenost> 6
doba provozu po nabitítyp. 16 hod.*
doba nabíjenímax. 4 hod.
rozměry ovladače DO-T205x85x40mm (dxšxv)
hmotnost ovladače DO-T0,4kg
rozměry ovladače DO-K275x160x170mm (dxšxv)
hmotnost ovladače DO-K2,0kg
napájecí napětí přijímače230/48/24 V AC, 50 Hz, 40 VA
zatížení výstupů250V AC/ 8A
rozměry skříně přijímače200 x 300 x 120 mm (šxvxh)
( bez antény, kabelových vývodek a příp. držáků)
provozní teplota okolí- 20 až + 60°C
krytíIP54
* pro akumulátory NiMH1800 mAh v případě trvalého provozu ( nedojde k vypnutí po 10 minutách nečinnosti)

směrová K smlp
Součásti dodávky jsou samolepicí orientační symboly pro definici směrů pohybu jeřábu.


směrová M smlp
Na konstrukci jeřábu, na část viditelnou z pracovního prostoru obsluhy pod jeřábem, se umísťují symboly s grafickými znaky jednotlivých směrů. Shodnými grafickými symboly jsou označeny i ovládací prvky dálkového ovladače.

výstražná smlp
Pro zajištění bezpečnosti pracovníků je nutné označit vstup na jeřáb výstražnou tabulku s textem „ Pozor, jeřáb dálkově ovládán! “. Stejné tabulky se doporučuje umístit ke vstupům do provozu, ve kterém dálkově ovládaný jeřáb pracuje.
Kromě zajištění záručního i pozáručního servisu jsou samozřejmostí dodávky náhradních dílů,
DO-T kompletní ovladač


ať už kompletních náhradních ovladačů


DO-T náhradní díly

nebo prvků a příslušenství soupravy© 2010, Ing. Luděk Šaray